Кольорові ілюстрації на стінах дитячого відділення Львівської обласної інфекційної лікарні сприятимуть лікуванню дітей

У вівторок, 30 жовтня, у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні відбулася презентація оновленого другого дитячого інфекційного відділення, стіни у якому розписані в рамках всеукраїнського соціального проекту «Кольоровий світ дитинства», який втілює компанія «Снєжка-Україна».

Упродовж літа у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні подружжя художників Орест і Наталія Маньки, яких до проекту «Кольоровий світ дитинства» залучила компанія «Снєжка-Україна», розписали стіни у дитячому відділенні барвистими ілюстраціями та створили затишну атмосферу для маленьких пацієнтів. Для успішного втілення проекту підприємство надало відповідні акрилові фарби, що внесені до Реєстру екологічно сертифікованої продукції України. Відтепер 23 кольорові малюнки, що композиційно пов’язані між собою, прикрашають дитяче відділення цієї медичної установи. Оптимістичні сюжети малюнків розраховані на будь-який вік пацієнтів, тож сприятимуть швидшому одужанню діток. За словами заступниці директора лікарні з медсестринства Лесі Лань, ідея розписати стіни відділення з’явилася доволі давно.

“У нас із двома маленькими дітьми перебував дідусь, який, як виявилося, є художником. Він запропонував розписати стіни у палаті, щоб діти мали можливість відволікатися і заспокоюватися. Пізніше ми дізналися про соціальний проект компанії “Снєжка-Україна”, яка залучає професійних художників до створення інтер’єрних розписів у дитячих відділеннях”, – розповіла вона.

В. о. директора Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Ігор Берник зазначив, що завдяки проекту у відділенні створили комфортні умови для дітей. Яскраве середовище, атмосфера казки сприятиме покращенню їхнього психоемоційного стану, а відтак сприятиме швидкому одужанню.

“До нас потрапляють маленькі діти із кишковими інфекціями. Лікування триває від 5-7 діб до двох тижнів, іноді довше. Відновлення здоров’я – це не лише повне фізичне одужання, але й покращення психоемоційного, соціального та духовного благополуччя. Гарні яскраві ілюстрації на стінах, як і хороше відношення персоналу та добрі побутові умови, допомагають створити позитивний психологічний стан у дітей та їхніх батьків, що дійсно сприяє одужанню”, – сказав він.

Водночас генеральний директор ТзОВ «Снєжка-Україна» Марек Павлусь підкреслив, що соціальний проект «Кольоровий світ дитинства» дозволяє створювати барвистий мікроклімат у дитячих відділеннях медичних установ країни.

“Малюнки викликають радісні дитячі усмішки. Вони допомагають створити позитивну атмосферу у відділенні. Барвистий інтер’єр однаково позитивно впливає на настрій і дітей, і дорослих, допомагає медичним працівникам працювати з більшим ентузіазмом. Проект “Кольоровий світ дитинства” і надалі крокуватиме від лікарні до лікарні, щоб інтер’єри у дитячих лікарнях були світлими, просторими і різнобарвними”, – сказав Марек Павлусь.

Опісля відкриття оновленого відділення для дітей, які лікуються у відділенні, актори театру на КоЛеСаХ показали лялькову казку-феєрію «Подарунок».

Зазначимо, відомий виробник – компанія «Снєжка-Україна» уже впродовж шести років втілює всеукраїнську соціальну програму «Кольоровий світ дитинства», в рамках якої допомагає дитячим медичним установам України оздоблювати інтер’єри відділень. Для цього компанія запрошує до співпраці професійних художників та надає для розпису стін ретельно підібрані сертифіковані лакофарбові матеріали.Авторська програма Групи компаній «Sniezka» «Кольоровий світ дитинства» в Україні була започаткована ще у 2012 році. За цей період комфортні «кольорові» умови для дітей створили у низці лікарень Львова, Новояворівська, Яворова, Тернополя, Житомира, Рівного, Луцька, Сум, Вінниці та Івано-Франківська.На Львівщині, зокрема, “кольорові” інтер’єри створили уже у чотирьох медичних закладах: в одному з відділень Львівської обласній дитячій лікарні “ОХМАТДИТ”, дитячих відділеннях Яворівської та Новояворівської лікарень та у Другому дитячому відділенні Львівської обласної клінічної інфекційної лікарні.